معرفی سایت

پایگاه اتنوموزیکولوژی فعالیتش را در قالب وبلاگی (ethnomusicology.blogfa.com) از تیر ماه ۱۳۸۹ با هدف معرفی این حوزه علمی آغاز و به این منظور ابتدا به جمع آوری مطالب اینترنتی اقدام کرد. اولین اقدام برای ایجاد وب‌سایت (ethnomusicology.ir) در سال اردیبهشت ۱۳۹۱ صورت گرفت که ناموفق بود و پس از یک سال ادامه فعالیت به وبلاگ بازگشت. ویرایش حاضر دومین تلاش برای رسیدن به این هدف است که در دی ۱۳۹۶ فعالیش را آغاز کرده است.
امید است این پایگاه بتواند به عنوان یک پرتال برای اتنوموزیکولوژی در فضای وب فارسی ایفای نقش کند. در همین راستا، سعی خواهد شد، مجموعه‌ای از مقالات، مصاحبه‌ها و گزارش‌ها پیرامون این رشته را جمع‌آوری شود و همچنین منابع، متخصصان و نهادهای داخلی و خارجی مرتبط با آن را معرفی شوند. پایگاه خود را موظف می‌داند علاوه بر پیابندی بر قوانین کشوری، از اصول علمی و اخلاقی طبعیت کند و امکان انتشار مطالبی با رویکردهای مختلف را فراهم بیاورد.
در حال حاضرهمه کارهای مرتبط با نگهداری و به روزرسانی این پایگاه بر عهده یک نفر (حامد جلیلوند) است. با توجه به مسائل مرتبز با انتقال داده‌ها، تا آماده شدن ویرایش جدید، ممکن است مطالب نواقصی داشته باشند یا تغییراتی در آن‌ها اعمال شود. تلاش بر این است که تا پایان سال این کارها انجام شده و از ابتدای سال ۱۳۹۷ پایگاه به صورت جدی‌تری فعالیتش را ادامه دهد.