دانشکده اتنوموزیکولوژی دانشگاه کالیفرنیا (UCLA)

اساس و زیربنای مدرسه موسیقی هرب آلبرت یا همان دپارتمان اتنوموزیکولوژی دانشگاه کالفرنیا ((UCLA ،در سال ۱۹۶۰ توسط مانتل هود اتنوموزیکولوگ شناخته شده معاصر پایه ریزی و تاسیس شده است.در سالهای اولیه دانشمندان مهمی همچون چارلز زیگر، برای پیشبرد اهداف و چشم اندازهای آینده با این دانشکده همکاری داشتند.اما حد فاصل سالهای ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۹ اتنوموزیکولوژی صرفا یکی از برنامه های درسی و زیر مجموعه موسیقی در این دانشکده بود.در ۱۹۸۹ گروه مستقلی با عنوان موسیقی شناسی قومی و موسیقی شناسی سیستماتیک در این دانشکده به وجود آمد و سرانجام در سال ۱۹۹۵ این دپارتمان به دانشکده اتنوموزیکولوژی تغییر نام داد.در این دانشکده موضوعات متعددی پیرامون موسیقی های قومی جهان،موسیقی های مردمی،موسیقی جز و موسیقی کلاسیک تدریس می شود.در طول سال تحصیلی ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ این دانشکده پنجاهمین سال فعالیت خود را در این زمینه ها با بر برگزاری سمپوزیوم و کنسرت و نمایشگاه ،جشن گرفت.در این پنجاه سال بیشترین مدرک فوق لیسانس و دکترا در رشته اتنوموزیکولوژی در جهان از دانشگاه کالیفرنیا صادر شده است.فارغ التحصیلان این دانشکده در طی این سالها گرایش های موسیقی شناسی قومی را در سایر دانشگاه ها و مراکز آموزشی در امریکا توسعه بخشیده اند.در این میان باید گفت موسیقی شناسی سیستماتیک تنها گرایش موسیقی شناسی در ایالات متحده است که درصرفا دانشگاه کالیفرنیا تدریس می شود و عامل نوآوری در این رشته بوده است. در سال ۱۹۹۱ رشته اتنوموزیکولوژی در مقطع لیسانس هم دانشجو پذیرفت و از سال ۱۹۹۶ مطالعات موسیقی جز نیز گرایش های این دانشکده افزوده شد. نظام آموزش اتنوموززیکولوژی در «یو سی ال ای» برای رسیدن به یک توازن بین درک مسائل نظری مهم در این دانش جدید و عمق بخشیدن و یا تخصص در یک یا چند نوع از انواع موسیقی های سنتی فرهنگ های مختلف جهان ، از جمله آفریقا ، اروپا ، آمریکا ، غرب ، شرق ، جنوب و جنوب شرقی آسیا تلاش می کند. درک ساختار و عملکرد موسیقی از ویژگی های مهم پژوهش اعضای هیات علمی و تدریس در این دانشکده است ؛به همراه قرائت متفاوت از پیچیدگی های صدا و موسیقی در شرایط اجتماعی و فرهنگی. بر این اساس برنامه درسی در این دانشکده متعهد به مطالعه نظری و تحلیلی موسیقی و همچنین توجه به عملکرد موسیقی در بافت فرهنگی جامعه است.

دانشجویان در مقطع کارشناسی از طریق رشته های انتخابی ، برای تنوع اهداف شغلی ، از جمله مطالعه موسیقی شناسی قومی در مقطع فوق لیسانس یا آهنگسازی و اجرای موسیقی ، کار در صنعت این هنر ، خدمت به جامعه در بخش غیر انتفاعی و یا تبدیل شدن به معلم موسیقی آمادگی پیدا میکنند. موسیقی فیلم و انیمیشن ؛ آکوستیک ،درک موسیقی و شناخت ،برنامه های کاربردی کامپیوتر در موسیقی شناسی سیستماتیک ، تحقیق در آزمایشگاه آکوستیک ، روانشناسی و موسیقی و …نیز از دیگر گرایش های تحصیلان تکمیلی در دانشگاه کالیفرنیا است. همچنین از منظر فلسفه هم، با استفاده از بینش فیلسوفانی همچون هانس گئورگ گادامر ، مارتین هایدگر ، و… به موسیقی و به مفهوم فرهنگ و سنت موسیقایی پرداخته می شود.علاوه بر این در بخش مطالعات موسیقی جز ، دانش جویان مهارت های لازم برای تفسیر ، آهنگسازی و حتی هنر بداهه در جز را می آموزند.
پایگاه اینترنتی: http://www.ethnomusic.ucla.edu

ارتباط با مدیران:
Chair : Helen Rees: hrees@arts.ucla.edu
Name Title Email address Office Phone in usa
Armstrong, Donna
Chair’s Assistant donnaa@arts.ucla.edu
۳۱۰-۸۲۵-۸۳۸۱ ۳۱۰-۸۲۵-۸۳۸۱
Blankenship, Kevin

Publications Assistant

ethnopub@arts.ucla.edu

۳۱۰-۸۲۵-۵۹۴۷ ۳۱۰-۸۲۵-۵۹۴۷
Bradley, Alfred
Undergraduate Advisor abradley@arts.ucla.edu
۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۸ ۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۸

Eckart, Michele
Stage Manager

meckart@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۱۰۹۵ ۳۱۰-۲۰۶-۱۰۹۵
Hood, Kathleen
Publications Director and Events Coordinator ethnopub@arts.ucla.edu
۳۱۰-۸۲۵-۵۹۴۷ ۳۱۰-۸۲۵-۵۹۴۷
Martinelli, David
Electronics Technician ethnolab@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۳۹۴۳ ۳۱۰-۲۰۶-۳۹۴۳

McKerroll, Sandra
Graduate Advisor

sandram@arts.ucla.edu

۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۹ ۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۹
Molina, Jennie Accountant jmolina@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۵۱۸۴ ۳۱۰-۲۰۶-۵۱۸۴

Nerell, Loren
Recording Technician

lnerell@arts.ucla.edu
۳۱۰-۸۲۵-۵۲۶۰ ۳۱۰-۸۲۵-۵۲۶۰
Pratt, Carol
Receptionist cpratt@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۳۰۳۳ ۳۱۰-۲۰۶-۳۰۳۳
Rancier, Megan
Assistant to the Director mrancier@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۹۵۹۳ ۳۱۰-۲۰۶-۹۵۹۳

Rewal, Glen

Computer Resource Manager
grewal@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۰۸۴۸
۳۱۰-۲۰۶-۰۸۴۸

Rider, Martha
Management Services Officer

mrider@arts.ucla.edu
۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۷ ۳۱۰-۸۲۵-۴۷۶۷
Roberts, Dianne
Personnel Administrator droberts@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۳۰۲۰ ۳۱۰-۲۰۶-۳۰۲۰

Su, Angela
Student Affairs Officer
angiesu@arts.ucla.edu
۳۱۰-۲۰۶-۵۰۰۲ ۳۱۰-۲۰۶-۵۰۰۲

نویسنده: محسن شهرنازدار
منبع: انسان‌شناسی و فرهنگ.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *